Drużyny młodzieżowe rozpoczynają rundę wiosenną!

Drużyny młodzieżowe Czarnych Lwówek Śląski rozpoczynają w sobotę 1 kwietnia rozgrywki ligowe - Kurier Lwówecki http://kurierlwowecki.pl/sport/druzyny-mlodziezowe-czarnych-lwowek-slaski-rozpoczynaja-sobote-1-kwietnia-rozgrywki-ligowe/

Już w tą sobotę, 1 kwietnia br. rozpoczynają rozgrywki piłkarskie jeleniogórskiej w klasie okręgowej 3 drużyny młodzieżowe Lwóweckiego Klubu Sportowego Czarni Lwówek Śląski.
Pierwsze mecze na wiosnę sezonu 2016/2017 zagrają drużyny młodzików, trampkarzy i juniorów starszych Czarnych Lwówek Śląski.
Na stadionie miejskim w Lwówku Śląskim w tą sobotę 1 kwietnia br. swoje mecze zagrają drużyny Czarnych Lwówek Śląski młodzików i trampkarzy, prowadzone przez trenera Artura Nakielskiego z drużynami z Włókniarza Mirsk.

Jako pierwsi o godz. 11:00 na boisku wybiegną młodzicy z Lwówka Śląskiego i Mirska. Mecz piłkarzy z rocznika 2004-2005 (młodzik) będzie trwał 60 minut (2 połowy po 30 minut).
W mecz obu drużyn w rundzie jesiennej tego sezonu – 1 września 2016 r. w Mirsku nie odbył się. Drużyna młodzików Czarnych Lwówek Śląski wygrali ten mecz walkowerem 3:0, ponieważ drużyna z Mirska nie zagrała. Jaki będzie tym razem wynik meczu w sobotę, będziemy wiedzieć ok. 12:15 kiedy mecz powinien się zakończyć. Porównując statystyki obu drużyn z rozgrywek w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 można stwierdzić, że faworytem meczu mogą być młodzicy Czarnych Lwówek Śląski. Obecnie drużyna młodzika Czarni Lwówek Śląski zajmuje w tabeli 10 miejsce na 14 drużyn. Młodzi piłkarze z Lwówka Śląskiego w 13 meczach zdobyli 12 punktów, wygrywając i remisując po 3 mecze, zaś przegrali 7 meczy. Natomiast młodzicy Włókniarza Mirsk zajmują w tabeli 13 miejsce (przedostatnie) z 3 punktami za 1 wygrany mecz, zaś 12 meczy przegrali. Ale piłka nożna, zwłaszcza dzieci często bywa nie przewidywalna, wszystko może zależeć od dyspozycji dnia młodych piłkarzy i szczęścia w grze.

Po meczu młodzików w sobotę, 1 kwietnia br. o godz. 12:15 na lwóweckim stadionie zagrają ekipy trampkarzy z Lwówka Śląskiego i Mirska.
W ostatnim mecz obu drużyn w Mirsku, w rundzie jesiennej 1 września 2016 r., Czarni wygrali aż 7:1 (4:0) z Włókniarzem. Bramki dla Czarnych w tamtym meczu strzelali: Filip Swojnóg 3 (3’, 30’, 65’), Dominik Markowski 2 (17’, 55’), Jakub Piechowski 33’, Michał Mularczyk 68’. Obie drużyny trampkarzy po 13 meczach jesienią dzielą 3 miejsca w tabeli klasy Okręgowej, Czarni zajmują 10 miejsce, zaś zawodnicy z Mirska zajmują ostatnie, 13 miejsce. Lwóweccy trampkarze zdobyli 11 punktów, wygrywając 3 mecze i remisując 2 mecze. Natomiast trampkarze z Mirska zdobyli 6 punktów, odnotowując 2 wygrane i 10 porażek. Podobnie jak w przypadku młodzików, tak i trampkarze z Lwówka Śląskiego są faworytami tego meczu. Chociaż w ciągu 70 minut meczu może się wiele wydarzyć.

Pierwszy mecz juniorzy starsi Czarnych Lwówek Śląski zagrają też w sobotę, 1 kwietnia br. o godz. 14:00, ale na wyjeździe w Bolesławcu z miejscową drużyną BKS Bobrzanie Bolesławiec.
W meczu juniorów starszych w Lwówku Śląskim obu drużyn w rundzie jesiennej tego sezonu, piłkarze Czarnych przegrali 1:4 (1:2) z drużyną bolesławieckiego BKS-u. Jednego gola dla Czarnych strzelił w 35. minucie Jakub Jarosz. Również w tym meczu faworytem będą juniorzy z Bolesławca, którzy zajmują w tabeli 2 miejsce z 25 punktami (8 wygranych, 1 remis, 2 porażki). Natomiast juniorzy LKS Czarni Lwówek Śląski zajmują 10 miejsce na 12 drużyn w tabeli. Nasi juniorzy starsi zdobyli 12 punktów w 11 meczach jesienią, wygrywając i remisując po 3 mecze oraz przegrywając 5 meczy.

Trzymamy kciuki w tą sobotę dla 3 drużyn młodzieżowych LKS Czarni Lwówek Śląski, za powodzenie w pierwszych meczach na wiosnę 2017 r.