Kolejna "Czarna Sobota"!

Sobota 22 października 2016 r. nie należała do udanych. Wszystkie cztery nasze drużyny zaliczyły porażki.

O godzinie 14.00 na boisku sportowym w Dziwiszowie zmierzyły się drużyny seniorów gospodarza Piasta Dziwiszów z drużyną przyjezdną LKS Czarni Lwówek Śl.

Mecz ten zakończył się porażką Czarnych 5-2  (do przerwy 4-0) - bramki dla LKS strzelił w 49 minucie Filip Godlewski i w 87 minucie Marek Dziuba.

Nasi seniorzy doznali już 10 porażkę w tym sezonie pozostając jedyną drużyną bez zwycięstwa w klasie okręgowej OZPN w Jeleniej Górze.

Po 12 kolejkach ligowych nasi seniorzy z 1 zdobytym punktem dzierżą ostatnie miejsce (na 15 drużyn), do lidera Stelli Lubomierz tracą 27 punktów. Nasi seniorzy nadal nieuchronnie kierują swoje kroki w stronę degradacji d.o niższej klasy A. W mojej ocenie zarówno trener drużyny seniorów jak i zarząd klubu powinni podjąć działania naprawcze celem niedopuszczenia do spadku drużyny do ligi niższej. Powoli problemem naszych seniorów okazują się braki kadrowe drużyny seniorów, bowiem na mecz do Dziwiszowa pojechała jedynie "goła" jedenastka bez chociażby jednego rezerwowego.

O godzinie 10.00 na boisku sportowym w Bogatyni  zmierzyły się drużyny juniorów starszych gospodarzy Pogoni Markocice  z drużyną przyjezdną LKS Czarni Lwówek Śl. w ramach ligi okręgowej OZPN Jelenia Góra.

Mecz ten zakończył się porażką Czarnych 3-2 (do przerwy 2-1). Bramki dla naszej drużyny zdobył Jakub Jarosz w 36 i 81 minucie.

Po 9 kolejkach nasi juniorzy starsi zajmują z 8 punktami - 10 miejsce (na 12 drużyn), od strefy spadkowej do niższej ligi terenowej (11 i 12 miejsce) naszą drużynę dzieli 1 punkt, do lidera BKS Bobrzan Bolesławiec tracą 12 punktów.

Bilans spotkań naszych juniorów starszych nie napawa optymizmem - 2 zwycięstwa, 2 remisy i 5 porażek przy bilansie bramkowym 10-27. W mojej ocenie zarówno trener drużyny juniorów starszych jak i zarząd klubu powinni podjąć działania naprawcze celem niedopuszczenia do spadku drużyny do ligi niższej.

Skład w jakim wystąpiła nasza drużyna juniorów starszych w tym meczu oraz zdjęcia znajduje się pod linkiem: http://lksczarnilwowek.futbolowo.pl/game/455278/pogon-markocice-vs-lks-czarni-lwowek-slaski

LKS Czarni Lwówek Śl.

Trampkarze LKS Czarnych Lwówek Śl. o godz. 12.30 na stadionie miejskim w Lwówku Śl. zmierzyli się z drużyną przyjezdną Olimpii Kowary. Mecz ten zakończył się porażką Czarnych 3-5 (do przerwy 1-3). Bramki dla LKS zdobyli: w 14 minucie Dominik Markowski, w 49 minucie Szymon Zając, w 67 minucie Paweł Malarski. Mecz ten mógł zakończyć się wynikiem pozytywnym dla naszych trampkarzy, ale w grze zabrakło przede wszystkim skuteczności w strzałach na bramkę Olimpii oraz pod koniec meczu słabsza postawa naszej formacji obronnej.

Po 9 kolejkach nasi trampkarze zajmują 9 miejsce (na 13 drużyn) z 8 punktami, do lidera Łużyc Lubań tracą 16 punktów.

Skład w jakim wystąpiła nasza drużyna trampkarzy w tym meczu oraz zdjęcia znajdują się pod linkiem:http://lksczarnilwowek.futbolowo.pl/game/455265/lks-czarni-lwowek-slaski-vs-olimpia-kowary

Młodziki LKS CzarnychLwówek Śl o godz.11.00 na stadionie miejskim w Lwówku Śl. zmierzyli się z drużyną przyjezdną Olimpii Kowary. Mecz ten zakończył się porażką naszej drużyny 1-2 (do przerwy 1-1). Bramki dla naszych młodzików zdobyli:

• Bartosz Łastowski - 6 minuta (strzał z lewego narożnika pola karnego w prawią część bramki Olimpii po podaniu z rzutu rożnego przez Michała Złotka
  • Filip Romanek bramka samobójcza - 60 minuta (przy próbie zablokowania strzału zawodnika Olimpii)

Mecz ten mógł zakończyć się remisem lub zwycięstwem naszej drużyny, nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, gdyby wykorzystali wszystkie sytuacje bramkowe byłoby wysokie zwycięstwo oraz wykorzystali fakt gry w przewadze - obie bramki zostały stracone, gdy nasi zawodnicy grali w przewadze po karach 10 minutach wykluczenia z gry zawodnika z nr 7 Olimpii.

Cieniem na przebieg meczu kładło się słabe sędziowanie tego meczu przez bardzo młodego sędziego:

• nie reagującego na groźne faule zawodników Olimpii - atak od tyłu na nogi zawodników LKS po stracie piłki, faule bez piłki na zawodnikach LKS,
  • na niekulturalne i agresywne zachowanie zawodnika Olimpii z nr 7 (Kacpra Chmielewskiego), który był w pierwszej i drugiej połowie meczu karany przez sędziego karami 10 minutowymi - w regulaminie i przepisach gry młodzików nie ma takich kar - jest jedynie kara 2 minutowa i wykluczenie z gry - patrz aktualność na naszej stronie pod linkiem: http://lksczarnilwowek.futbolowo.pl/news/article/uwaga-komunikat-ozpn - w mojej ocenie zawodnik ten powinien być wykluczony z gry już w pierwszej połowie meczu. Zawodnik ten prócz niebezpiecznych zagrań jw. dopuszczał się ciągłych wymuszeń odgwizdywania fauli, machał rękoma i gestykulował, płakał co chwilę, używał słów nieprzyzwoitych w kierunku sędziego, trenera Czarnych i rodziców zawodników Czarnych.

Skład w jakim wystąpiła nasza drużyna młodzików w tym meczu oraz zdjęcia znajdują się pod linkiem: http://lksczarnilwowek.futbolowo.pl/game/455237/lks-czarni-lwowek-slaski-vs-olimpia-kowary

Na koniec zapraszam sympatyków naszego klubu do dyskusji na temat rozegranych meczów, uzyskanych wyników, ewentualnych problemów związanych z naszych klubem i propozycjach naprawy istniejącej sytuacji. Przypominam, że komentarze można składać na naszej stronie po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.