OPERACJA COSMOS UDANA!

W niedzielę 2 kwietnia br., w trzecim meczu rundy wiosennej sezonu 2016/2017, Czarni Lwówek Śląski na lwóweckim stadionie pokonali 4:1 (1:0) Cosmos Radzimów. To już drugi w tej rundzie, a trzeci w sezonie wygrany mecz przez seniorów LKS Czarni. Po porażce w ostatnim meczu, derbowym z Gryfem Gryfów Śląski (4:0 dla Gryfa) lwóweccy piłkarze przystąpili do meczu z Cosmosem z nadzieją na zdobycie kolejnych punktów w rozgrywkach klasy Okręgowej.

Przed tym meczem Czarni Lwówek Śląski zajmowali ostatnie, 13 miejsce w tabeli z 8 punktami (5 punktów zdobyte jesienią, 3 punkty zdobyte wiosną. Lwówecki KS tracił 1 punkt do drużyny KS Stare Jaroszowice z 12 miejsca, a 7 punktów do drużyny GKS Raciborowice. Natomiast przeciwnicy z Radzimowa zajmowali 8 miejsce z 22 punktami. W poprzednim meczu obu drużyn w Radzimowie wygrał Cosmos 4:2 (3:1), bramki dla Czarnych strzelili Patryk Szatkowski 11’ i Rafał Raginia 85’. Zatem w niedzielę można było się spodziewać, że Czarnym Lwówek Śląski jeszcze bardziej odmłodzonym składzie niż jesienią, nie będzie łatwo zdobyć punkty w meczu z Cosmosem Radzimów.

Pomimo różnicy miejsc w tabeli między rywalami i wyniku ich meczu z jesieni, od pierwszych minut tego meczu piłkarze LKS Czarni stwarzali okazje do strzelenia bramki. Jedną z nich wykorzystał w 38 minucie Marek Dziuba, który rozpoczął strzelanie goli dla gospodarzy. Po przerwie Czarni nadal atakowali bramkę Radzimowa, chcąc podwyższyć prowadzenie w meczu. Również goście stwarzali sobie sytuacje bramkowe, jednak to nasi piłkarze z Lwówka Śląskiego, byli bardziej skuteczni. Bramkę na 2:0 dla Czarnych strzelił Ireneusz Grabkowski w 62 minucie. Dobrze grająca tego dnia drużyna Czarnych postanowiła pójść za ciosem. W 75 minucie jedną z kontr wykorzystał junior Tomasz Duś, strzelając 3 gola dla lwówczan. Następnie Czarni oddali inicjatywę drużynie Cosmos Radzimów, która groźnie atakowała bramkę gospodarzy. Jeden z tych ataków skończył się z strzeleniem gola w 78 min. przez Sławomira Szuchalskiego. Jak się później okazało był to tzw. gol honorowy dla Cosmosu. Piłkarze z Radzimowa starali się strzelić jak najszybciej kolejną bramkę, aby nawiązać walkę z Czarnymi o remis. Niestety piłkarze Czarnych zaczęli grać nerwowo i zatrzymywać akcje Cosmosu faulem. Na szczęście nie potrafili wykorzystać tego zawodnicy z Radzimowa. Pod koniec meczu kolejny z kontrataków wykorzystali lwówczanie i Rafał Raginia w 85 minucie ustalił wynik meczu na 4:1 dla Czarnych.

Seniorzy Czarnych Lwówek Śląski po 17 meczach w klasie Okręgowej zajmują 12 miejsce (premiowane utrzymaniem w klasie okręgowej) z 11 punktami i bilansem bramkowym 20-45. Czarni mają 2 punkty przewagi na drużyną KS Stare Jaroszowice, zajmującą 13 miejsce z 9 punktami. KS Stare Jaroszewice zagrał w tym sezonie o jeden mecz mniej niż drużyna LKS Czarni. Lwówczanie do lidera tabeli Stelli Lubomierz tracą 27 punktów.

Drużyna Czarni Lwówek Śląski zagrała w składzie: Dawid Podskarbi (bramkarz), Ireneusz Grabkowski, Zdzisław Mańkiewicz, Mateusz Suchecki, Patryk Szatkowski (obrońcy), Dawid Duś, Grzegorz Marynowicz, Marek Dziuba, Artur Nakielski (59′) Rafał Raginia (pomocnicy), Grzegorz Skwara (napastnik)
W składzie rezerwowym byli: Filip Maciejewski (bramkarz), Jarosław Chudzik (59′), Patryk Winiarski. Trenerem drużyny jest Jan Wrona.

Drużyna Cosmos Radzimów zagrała w składzie: Wojciech Wolanin (bramkarz), Mariusz Czarnota, Sebastian Janczewski (60′), Dawid Łamasz (66′), Paweł Romańczuk, Artur Sosnowski (88′), Sławomir Szuchalski, Krzysztof Trofimowicz, Daniel Więckowski, Damian Wolanin, Arkadiusz Ziomek
W składzie rezerwowym byli: Hubert Tomaszewski (60′), Piotr Kowalczyk (66′), Łukasz Fąfara (88′), Wojciech Mazur.
Trenerem drużyny jest Arkadiusz Ziomek.

Seniorzy – pozostałe wyniki meczów 18 kolejki jeleniogórskiej klasy Okręgowej:
Łużyce Lubań – Stella Lubomierz 0:1 (0:0).
Bramkę dla Stelli Lubomierz strzelił Krystian Majer w 87 minucie.
Sudety Giebułtów – Gryf Gryfów Śląski 3:0 (1:0).

Bramki dla Sudetów Giebułtów strzelili: Piotr Stępniewicz 2 (7’ i 67’) i Daniel Piechno 77’.
Olimpia Kamienna Góra – Pogoń Świerzawa 2:0 (2:0)
GKS Raciborowice – Sparta Zebrzydowa 0:1 (0:1)
Orliki Węgliniec – Hutnik Pieńsk 0:3 (walkower – wycofała się drużyna Orliki Węgliniec)
Julia Szklarska Poręba – Piast Dziwiszów 3:0 (walkower – wycofała się drużyna Piast Dziwiszów)

Seniorzy – tabela klasy Okręgowej OZPN Jelenia Góra po 18 kolejkach sezonu 2016/2017