OPERACJI OLIMPIA NIEUDANA!

Seniorzy Czarnych Lwówek Śląski przegrali z Olimpią Kamienna Góra po wyrównanym meczu - KURIER LWÓWECKI

Po wyrównanym sobotnim meczu (8 kwietnia br.) seniorzy Lwóweckiego Klubu Sportowego Czarni na stadionie miejskim w Lwówku Śląskim przegrali 0:1 z drużyną Kamiennogórskiego Klubu Sportowego Olimpia.

Przed tym meczem zawodnicy, trener i kibice zdawali sobie sprawę, że trudno będzie zdobyć Czarnym kolejne punkty (punkt) w tym sezonie w meczu z Olimpią. Goście z Kamiennej Góry to wicelider klasy Okręgowej z 38 punktami, tyle samo co lider Stella Lubomierz. Natomiast LKS Czarni z 11 punktami zajmował 12 miejsce. Obie drużyny z Lwówka Śląskiego i Kamiennej Góry zanotowały na wiosnę 2 wygrane u siebie i 1 porażkę na wyjeździe. Co ciekawe, drużyna z Kamiennej Góry na wiosnę przegrała jeden mecz wyjazdowy 0:3 w Radzimowie, z miejscowym Cosmosem. Zaś Czarni w ostatnim meczu u siebie wygrali 4:1 z tą samą drużyną Cosmos Radzimów. Właśnie te wyniki meczów obu drużyn z Cosmosem, mogły świadczyć, że mimo wszystko piłkarze Czarnych nie są na straconej pozycji i mogą, a nawet powinni powalczyć o remis, a może nawet o wygraną.

Od pierwszych minut i prawie przez cały mecz można było zauważyć że obie drużyny nie chcą się zbytnio odkryć, aby nie stracić bramki, która może zdecydować o wygranej lub porażce jednej z drużyn.
W pierwszej połowie nieznaczną przewagę mieli Czarni, którzy nie wykorzystali kilku dobrych okazji do strzelenia gola. Ale również Olimpia stworzyła kilka groźnych akcji, głównie po kontratakach. W drugiej połowie zaczęli przeważać piłkarze z Kamiennej Góry, którzy zaczęli śmielej atakować bramkę Czarnych. Jedna z akcji gości okazała się kluczowa dla końcowego wyniku meczu, jedynego, zwycięskiego gola dla Olimpii Kamienna Góra, strzelił Sebastian Sochacki w 65 minucie. Po bramce goście cofnęli się, a Czarni atakowali, ale nie skutecznie, na bramkę Olimpii. Niestety wśród lwóweckich piłkarzy było widoczne zmęczenie, zaś na ławce było tylko 2 piłkarzy na zmianę, w tym jeden z nich to bramkarz. O końcowym wyniku meczu również zdecydowało większe doświadczenie piłkarzy z Kamiennej Góry, niż zawodników z Lwówka Śląskiego, wśród których dominują juniorzy. Mimo to mecz, gra i zaangażowanie piłkarzy Czarnych Lwówek Śląski mogły się podobać kibicom. Miejmy nadzieję, że z meczu na mecz młodzi lwóweccy zawodnicy będą grali co raz lepiej, co daje szanse na dobre wyniki z drużynami, zwłaszcza z poza czołowej czwórki drużyn, które walczą o awans do IV ligi.

Seniorzy Czarnych Lwówek Śląski po 18 meczach w klasie Okręgowej zajmują 12 miejsce z 11 punktami i bilansem bramkowym 20-46. Czarni mają 2 punkty przewagi na drużyną KS Stare Jaroszowice, zajmującą 13 miejsce z 9 punktami. KS Stare Jaroszewice zagrał w tym sezonie o jeden mecz mniej niż drużyna LKS Czarni. Lwówczanie do lidera tabeli Stelli Lubomierz tracą już 30 punktów. Natomiast do drużyn z miejsc od 11 do 8, z którymi walczą bezpośrednio o utrzymanie w klasie Okręgowej, tracą od 7 do 12 punktów. Zatem aby, LKS Czarni Lwówek Śląski utrzymał się na następny sezon w Okręgówce musi zdobywać punkty w kolejnych meczach.

Drużyna Czarni Lwówek Śląski zagrała w składzie: Dawid Podskarbi (bramkarz), Ireneusz Grabkowski, Zdzisław Mańkiewicz, Aleks Leszczyński (75′), Mateusz Suchecki (obrońcy), Dawid Duś, Grzegorz Marynowicz, Marek Dziuba, Artur Nakielski, Rafał Raginia (pomocnicy), Grzegorz Skwara (napastnik)
W składzie rezerwowym byli: Filip Maciejewski (bramkarz), Dominik Markowski (75′).
Trenerem drużyny jest Jan Wrona.
43’ ARTUR NAKIELSKI z CZARNI LWÓWEK ŚLĄSKI otrzymał żółtą kartkę.
Drużyna Olimpia Kamienna Góra zagrała w składzie: Krzysztof Cisowski, Konrad Domin, Aleksander Duda (82′), Łukasz Kraszewski, Marcin Masiel, Przemysław Powiertowski (76′), Konrad Rosłan (46′), Sebastian Sochacki, Marcin Wieczorek, Michał Zarzecki i Kacper Zasada.
W składzie rezerwowym byli: Bogdan Buda (82′), Arkadiusz Kwaśniewski (46′), Tomasz Łatka, Michał Wąs (76′).
Trenerem drużyny jest Łukasz Kraszewski.