Sparingi Czarnych!!

Czarni Lwówek Śląski wygrywają mecz sparingowy - KURIER LWÓWECKI

Drużyna seniorów LKS Czarni Lwówek Śląski, grająca w jeleniogórskiej klasie okręgowej, wygrała 4:3 (2:0) mecz sparingowy z drużyną Chmielanka Chmieleń, grająca w jeleniogórskiej klasie A. Sparing rozegrano 12 marca br. o godz. 13:30 na stadionie w Lwówku Śląskim.
Czarni rozpoczęli mecz w składzie: Dawid Podskarbi (bramkarz), Patryk Szatkowski (lewy obrońca), Zdzisław Mankiewicz (środkowy obrońca), Mateusz Suchecki (środkowy obońca), Ireneusz Grabkowski (prawy pomocnik), Rafał Raginia (środkowy pomocnik), Jakub Jarosz (środkowy obrońca), Adrian Puchalski (lewy pomocnik), Marek Dziuba (napastnik) i Grzegorz Skwara (napastnik).
W pierwszej połowie przeważali piłkarze z Lwówka Śląskiego, stwarzając kilka groźnych sytuacji pod bramką gości. Dwie okazje wykorzystali i strzelili bramki: Grzegorz Skwara na 1:0 i Rafał Raginia na 2:0.
Zmiany w II połowie: w bramce Filip Maciejewski w 46 minucie za Dawida Podskarbi, Dominik Markowski w 46 minucie za Mateusza Sucheckiego.
Na początku drugiej połowy nadal inicjatywę mieli Czarni, co przyczyniło się do strzelania bramki na 3:0 przez Grzegorza Skwarę (druga bramka w meczu). Później gospodarze pozwolili gościom z Chmielenia na śmielsze ataki, które zakończyły się strzeleniem przez nich 3 bramek. Pod koniec II połowy sparingu czwartego gola dla Czarnych Lwówek Śląski strzelił ponownie Rafał Raginia i tym samym zapewnił lwówczanom zwycięstwo.

Ten mecz Czarnych Lwówek Śląski z Chmielanką Chmieleń, był drugim sparingiem w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017.
W pierwszym sparingu rozgrywanym 4 marca br. na lwóweckim stadionie LKS Czarni przegrali 2:3 z drużyną Huragan Proboszczów (gmina Pielgrzymka, powiat złotoryjski) z legnickiej klasy A.
Dwie bramki w tym sparingu dla Czarnych Lwówek Śląski strzelił Rafał Raginia.

Po 14 kolejkach rundy jesiennej sezonu 2016/2017 drużyna seniorów Czarnych Lwówek Śląski zajmuje 15 miejsce (ostatnie) w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Lwówczanie zdobyli 6 punktów (1 wygrana, 3 remisy), tyle samo co KS Stare Jaroszewice (14 miejsce), ale mają gorszy bilans bramkowy 15:37.
Drużyna Chmielanka Chmieleń po jesiennej rundzie w pierwszej grupie jeleniogórskiej klasy A zajmuje 11 miejsce na 14 drużyn. Chmielanka uzyskała jesienią 12 punktów (3 wygrane, 3 remisy) i bilans bramkowy 22-23.
Natomiast Huragan Proboszczów, grający w trzeciej grupie legnickiej klasy A, zajmuje obecnie 9 miejsce na 14 drużyn. Probszczowianie zdobyli 23 punkty i mają bilans bramkowy 45-24.

Trener Czarnych Lwówek Śląski, Jan Wrona w krótkiej rozmowie powiedział, że jego obecna drużyna jest odmłodzona, odeszło w poprzednim sezonie oraz rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 wielu starszych i doświadczonych zawodników. W obu sparingach trener sprawdzał grę wszystkich zawodników, których obecnie ma do dyspozycji (2 zawodników jest kontuzjowanych. W przegranym meczu z Hurganem Proboszczów zgrali prawie sami młodzi zawodnicy. Natomiast w meczu Chmielanką Chmieleń oprócz młodych piłkarzy zagrało kilku doświadczonych piłkarzy, co m.in. przyczyniło się do lepszej gry drużyny i jej zwycięstwa.
Jan Wrona w tym meczu wyróżnił, zwłaszcza 3 lwóweckich piłkarzy: 16-letniego Adriana Puchalskiego oraz 18-latków: Rafała Raginię, strzelca 2 goli i Jakuba Jarosza.
Głównym celem drużyny LKS Czarni Lwówek Śląski w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 będzie utrzymanie w jeleniogórskiej klasie okręgowej.