Trampkarze LKS na II miejscu w turnieju w Eichtätt w Niemczech

Trampkarze LKS na II miejscu w turnieju w  Eichtätt w Niemczech

Sukces trampkarzy LKS na turnieju piłkarskim w Niemczech.

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna piłkarska U15 Czarni Lwówek Śląski na Turnieju Piłkarskim Miast Partnerskich w Eichtätt w Bawarii, w Niemczech.

Lwóweckie młodzieżowe drużyny piłkarskie uczestniczą corocznie od 2012 roku w Turnieju Piłkarskim Miast Partnerskich, który organizowany jest każdego roku w innym z miast partnerskich.

Tym razem nasi piłkarze w dniach 21-22 lipca br. uczestniczyli w tym turnieju, organizowanym przez drużynę SV Marienstein z Eichtätt. Organizatorem wyjazdu lwóweckich drużyn była Pani Mariola Szczęsna, Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Śląski.

Na turniej ten po raz pierwszy w historii turniejów nie została oddelegowana drużyna U-11 z naszego klubu.

W kategorii U15 rywalizowało 5 drużyn, Czarni Lwówek Śląski, US Bolca / Vestenanova (Włochy), JFG Eichtätt (Niemcy), TJ Spartak Chrastava (Czechy) i SV Marienstein z Eichstätt (Niemcy), które grały mecze systemem każdy z każdym.

Wyniki meczy:
SV Marienstein – JFG Eichtätt 3:2
TJ Spartak Chrastava –Czarni Lwówek Śląski0:1
US Bolca / Vestenanova – SV Marienstein 0:2
Czarni Lwówek Śląski– JFG Eichstätt 1:0
US Bolca / Vestenanova – TJ Spartak Chrastava 0:3
Czarni Lwówek Śląski– SV Marienstein 1:1
JFG Eichstätt – US Bolca / Vestenanova 4:0
SV Marienstein – TJ Spartak Chrastava 3:1
US Bolca / Vestenanova –Czarni Lwówek Śląski0:3
TJ Spartak Chrastava – JFG Eichstätt 2:1

Tabela końcowa:
1 m. SV Marienstein – 10 pkt., bramki 9-4
2 m.Czarni Lwówek Śląski– 10 pkt., bramki 6-1
3 m. TJ Spartak Chrastava – 6 pkt., bramki 6-5
4 m. JFG Eichstätt – 3 pkt., bramki 7-6
5 m. US Bolca / Vestenanova – 0 pkt., bramki 0-12

Drużyna U15 Czarnych Lwówek Śląski zajęła 2 miejsce w Turnieju Piłkarskim Miast Partnerskich, z taką samą liczbą punktów i z takimi samym bilansem bramkowym (+5 bramek) co zwycięzca turnieju drużyna SV Marienstein, która strzeliła w turnieju więcej bramek niż Czarni. Zaś w bezpośrednim meczu obu drużyn był remis 1:1. Młodzi piłkarze Czarnych Lwówek Śląski bardzo dobrze zaprezentowali się w tym turnieju, notując 3 wygrane i 1 remis.

Piłkarze Czarnych Lwówek Śląski zajęli 2 miejsce w Turnieju, grając w składzie: Michał Nakielski, Michał Mularczyk, Marceli Kocot, Michał Drużga, Szymon Tyczkowski, Paweł Malarski, Kacper Pulikowski, Szymon Zając, Wiktor Kossakowski, Filip Swojnóg, Mikołaj Tomczak, Bartłomiej Zubko, Maciej Dziuba, Krystian Renecki, Dominik Rydel, Filip Maciejewski i trener Tomasz Zdanowicz.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybranyFilip Maciejewski, piłkarz Czarni Lwówek Śląski.

Marek Zatorski

LKS Czarni Lwówek Śl.