Wyniki konkursu!!

Oto aktualne wyniki głosowania w I etapie 64. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska. Od 5 grudnia do końca miesiąca głosowano na najpopularniejszych sportowców i trenerów w poszczególnych powiatach. Zwycięzcy awansują do styczniowego głosowania finałowego.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/sport/a/sportowiec-i-trener-roku-2016-powiat-lwowecki-wyniki,11541644/

Najpopularniejszy Sportowiec Dolnego Śląska (powiat lwówecki)

• Mariusz Malarowski, piłka nożna, Olimpia Kowary (Stella Lubomierz -wypożyczenie)   136 głosów
  • Krystian Majer, piłka nożna, Stella Lubomierz  105 głosów
  • Łukasz Woś, piłka nożna, KS Kotliska  37 głosów
  • Robert Rodziewicz, piłka nożna, GKS Gryf Gryfów Śląski  2 głosy
  • Kamil Mielnik, piłka nożna, Czarni Lwówek Śląski  1 głos
  • Jarosław Wichowski, piłka nożna, Włokniarz Mirsk  1 głos
  •  Marcin Kozań, piłka nożna, GKS „Gryf” Gryfów Śląski 0 głosów
  • Krzysztof Pieśkiewicz, piłka nożna, Sudety Giebułtów  0 głosów
  • Magdalena Pawłowicz, zajęcia sportowo-rekreacyjne  0 głosów

Najpopularniejszy Trener Dolnego Śląska (powiat lwówecki):

• Robert Rodziewicz, piłka nożna, Gryf Gryfów Śląski   34 głosy
  • Artur Nakielski, piłka nożna, LKS Czarni Lwówek Śląski  23 głosy
  • Jarosław Wichowski, piłka nożna, Włókniarz Mirsk  19 głosów.

Źródło - Gazeta Wrocławska

Jak wynika z powyższego zestawienia -  ani sportowiec LKS Lwówek Śl. - Kamil Mielnik,  ani trener z LKS Lwówek Śląski - Artur Nakielski nie awansowali do drugiej rundy konkursu, najbliżej sukcesu był trener Artur Nakielski prowadzący w plebiscycie do 24 grudnia 2016 r. - a w efekcie zajął drugie miejsce. Życzę sukcesów w kolejnych plebiscytach.

W mojej ocenie należałoby się zastanowić nad formą i sposobem wyłaniania i zgłaszania kandydatów w tym konkursie na rok 2017 r. - może to być wspólna, bądź samodzielna decyzja Zarządu LKS, seniorów LKS, kibiców bądź  innych sympatyków naszego klubu oraz wspólne działania wszystkich sympatyków naszego klubu w celu popularyzacji plebiscytu i naszych kandydatów z wykorzystaniem naszej strony internetowej i portali społecznościowych.

Aby zakończyć spekulacje informuję, że nie ja byłem osobą, która zgłosiła kandydatów do powyższego plebiscytu - bo o to pytał mnie jeden ze zgłoszonych kandydatów, a ponadto zgłaszający dopuścił się fau-paix załączając zdjęcie trenera Janka Wrony jako zdjęcie naszego zawodnika Kamila Mielnika - co mogło pośrednio wpłynąć na wynik głosowania. Nie wiem też kto był osobą, która zgłosiła kandydatów do plebiscytu z naszego klubu.

Marek Zatorski