OPERACJA GRYF NIEUDANA!

Niestety operacja "Gryf" zakończyła się niepowodzeniem. W dniu 25 marca 2017 o godz. 15.00 na stadionie Gryfa Gryfów Śl. rozegrano mecz seniorów o mistrzostwo klasy okręgowej pomiędzy miejscowym Gryfem a naszą drużyną LKS Czarni Lwówek Śl.

Nasi seniorzy niestety przegrali z Gryfem 0-4 (0-1 do przerwy), teren Gryfa Gryfów Śl. okazał się niezbyt gościnny.

Po tym meczu nasza drużyna zajmuje w tabeli 13 miejsce (na 13 drużyn) z 8 zdobytymi punktami, a nasi przeciwnicy awansowali na 6 pozycję z 31 zdobytymi punktami.

Poniżej znajduje się komplet wyników z ostatniej kolejki wraz z aktualną tabelą ligową.

Kolejka 17 - 25-26 marca

Pauza: Stella Lubomierz.
Cosmos Radzimów 3-0 Olimpia Kamienna Góra 26 marca, 14:00
Gryf Gryfów Śląski 4-0 Czarni Lwówek Śląski 25 marca, 15:00
Hutnik Pieńsk - Sudety Giebułtów 6 maja, 16:00
Sparta Zebrzydowa 3-0 Orliki Węgliniec (wo)
13 Czarni Lwówek Śląski 16 8 2 2 12

Orliki Węgliniec i Piast Dziwiszów wycofały się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Pod podanym linkiem znajduje się relacja z meczu umieszczona na stronie internetowej Gryfa Gryfów Śl. :

Pozdrawiam

Marek Zatorski

Czarni przegrali z Gryfem w piłkarskich derbach powiatu

W drugim meczu rundy wiosennej sezon 2016/2017 jeleniogórskiej klasy okręgowej LKS Czarni Lwówek Śląski przegrali 0:4 (0:1) z GKS Gryf Gryfów Śląski. Piłkarskie derby powiatu lwóweckiego odbyły się w sobotę, 25 marca br. o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim im. Noela Wolnego w Gryfowie Śląskim.
Drużyna Gryfa, zajmująca wyższe miejsce w ligowej tabeli była faworytem meczu z Czarnymi. Gryfowski KS zajmował wysokie 5 miejsce w tabeli Okręgówki o 8 pozycji wyższe niż drużyna Lwóweckiego KS, która była na 13 miejscu. Przed tym meczem w 14 meczach Gryfowianie zdobyli 28 punktów (tracili 7 punktów do lidera tabeli) aż o 20 punktów więcej niż Lwówczanie.
W Gryfowie Śląskim Czarni Lwówek Śląski zagrali w składzie z numerami: 99 Dawid Podskarbi (42′), 16 Dawid Duś, 18 Ireneusz Grabkowski, 4 Jakub Jarosz, 2 Aleks Leszczyński, 15 Zdzisław Mańkiewicz, 3 Grzegorz Marynowicz, 14 Rafał Raginia, 10 Grzegorz Skwara (85′), 17 Mateusz Suchecki, 11 Patryk Szatkowski. W składzie rezerwowym Czarnych, byli: 1 Filip Maciejewski (42′), Michał Mendocha (85′), 9 Artur Nakielski.
Natomiast Gospodarze Gryf Gryfów Śląski, zagrali w składzie z numerami: 1 Robert Opolski, 16 Tomasz Dąbrowa, 13 Robert Rodziewicz, 11 Łukasz Bursacki, 17 Mateusz Bryniak (82′), 4 Tomasz Ptaszkowski, 15 Mateusz Gałka, 6 Marcin Kozań, 14 Adrian Roskowiński (82′), 9 Krzysztof Złocik, 7 Ryszard Serdeczny (72′). Skład rezerwowy: Łukasz Król, Mateusz Dąbrowa 72’ wszedł za Serdecznego, Daniel Koko 82’, Michał Adamski 82’.
Mimo różniących obie drużyny, pozycji w tabeli, na początku mecz był wyrównany obie drużyn miały okazje do strzelenia bramek. W 20. minucie Czarni byli blisko strzelenia gola, kiedy po zakończeniu kontry piłka minęła o centymetry słupek bramki Gryfa. A za chwilę na wiele brakowało aby sędzia podyktował rzut karny dla lwówczan. Bardziej doświadczeni piłkarze Gryfa wykorzystali w I połowie jedną z kilku okazji, kiedy w 32. minucie Robert Rodziewicz, grający trener Gryfa, strzelił bramkę głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Strzelając gola Robert Rodziewicz sprawił sobie w tym dniu prezent urodzinowy. Kilka minut później Czarni mieli dobrą okazję do wyrównania meczu. Pod koniec I połowy meczu trener Czarnych musiał zmienić bramkarza, który uległ kontuzji. Za Dawida Podskarbiego w 42. minucie wszedł Filip Maciejewski, rezerwowy bramkarz.
W drugiej połowie piłkarze Czarnych chcieli zdobyć gola wyrównującego wynik meczu, a jednocześnie piłkarze Gryfa starali się podwyższyć prowadzenie w meczu. To spowodowało, że gra stała się jeszcze bardziej otwarta i ciekawa. Widoczny był brak doświadczenia w bardzo odmłodzonej drużynie Czarnych, co wykorzystali, zdecydowanie bardziej doświadczeni piłkarze z Gryfowa. W 65 minucie Krzysztof Złocik, były piłkarz Czarnych, strzelił ładną bramkę dla Gryfa, swojej obecnej drużyny. Gryfowianie nadal atakowali bramkę gości. Kolejna bramka padała w 73. minucie po strzale Krzysztofa Złocika, piłka odbiła się od lwóweckiego bramkarza i wleciała do siatki, a Gryfowianie prowadzili już 3:0. Jedna z kolejnych akcji zawodników Gryfa, w 80 minucie powiodła się i bramkę na 4:0 strzelił Mateusz Bryniak, ustalając wynik meczu derbowego.
Również w sierpniowym meczu w rundzie jesiennej tego sezonu piłkarze z Gryfowa Śląskiego wygrali 2:0 (1:0) z Czarnymi na lwóweckim stadionie.
Dodatkowe smaku meczowi derbowemu dodawało to, że w obu drużynach zagrali byli piłkarze obu drużyn. W Gryfie zagrał Łukasz Bursacki (strzelec gola z ostatniego meczu z Czarnymi), Adrian Kozań i Krzysztof Złocik, którzy w sierpniu 2016 r. przeszli z Czarnych Lwówek Śląski. Natomiast w drużynie Czarnych zagrał Grzegorz Skwara, były piłkarz Gryfa Gryfów Śląski.