Podsumowanie rundy jesiennej!

Runda jesienna sezonu 2016/2017 zakończyła się z dniem 19 listopada 2016 r. Nadszedł czas na podsumowanie tej rundy dla drużyn LKS Czarni Lwówek Śl., a czy była to runda udana czy też nie - można się dowiedzieć z niniejszego artykułu.

Seniorzy LKS w lidze okręgowej OZPN Jelenia Góra zagrali w 14 meczach, uzyskali 5 punktów, zajęli 15 miejsce w lidze na 15 zespołów. Do lidera Stelli Lubomierz nasza drużyna traci 27 punktów. Zajęte miejsce na koniec rundy wiosennej takie same jak na koniec tej rundy da nam bezpośredni spadek do klasy A - uzyskane wyniki nie napawają optymizmem. Trenerem tej drużyny jest Pan Jan Wrona. Należy podjąć działania naprawcze celem poprawy wyników uzyskiwanych przez tą drużynę - co powinno spowodować pilne spotkanie Zarządu LKS z zawodnikami seniorów i ich trenerem.

Przez drużynę seniorów przewinęło się 26 zawodników - co nie świadczy o faktycznym bogactwie zawodników w tej kategorii, a niejednokrotnie kadra meczowa była na tyle krótka, że w meczach ligowych występowali seniorzy bez rezerwowych. Ponadto drużyna seniorów nie wyjechała na mecz do Kamiennej Góry oddając go walkowerem.

Oceniając skład drużyny seniorów zauważyć należy, że drużyna ta składa się w znacznej części z juniorów i zawodników zaawansowanych wiekowo około 30 lat i więcej - jest luka w zawodnikach w wieku 20-30 lat. Znaczna część naszych byłych zawodników w wieku 20-30 lat  zasiliło ostatnio sąsiednie drużyny z okręgówki,  A klasy i B klasy. Dlaczego tak jest a nie inaczej jest to temat do dalszej dyskusji.

Juniorzy starsi LKS w lidze okręgowej OZPN Jelenia Góra zagrali w 11 meczach zdobywając 12 punktów zajmując w lidze 10 miejsce na 12 drużyn, do lidera BKS Bobrzanie Bolesławiec tracąc 13 punktów. Nie daje to  bezpiecznego miejsca do utrzymania się w lidze okręgowej - wg regulaminu OZPN do ligi niższej - terenowej spadają dwie ostatnie drużyny.

Uważam, że zaprzepaszczono dobrą pracę trenera Artura Nakielskiego i nie  zgłoszono do rozgrywek na kolejny sezon drużyny juniorów młodszych LKS. Na sezon 2016/2017 juniorzy starsi zostali pozbawieni naturalnej rezerwy ze składu juniorów młodszych i co gorsze muszą korzystać ze wzmocnień z drużyny trampkarzy. Od września 2016 r. trenerem tej drużyny jest pan Zdzisław Mańkiewicz.

Trampkarze LKS w lidze okręgowej OZPN Jelenia Góra zagrali w 12 meczach zdobywając 12 punktów zajmując w lidze 10 miejsce na 13 drużyn,  tracąc do lidera Łużyc Lubań 25 punktów. Trampkarze aktualnie zajęli bezpieczne miejsce niezagrożone spadkiem do niższej ligi z tendencją wzrostową w kierunku najmniej środka tabeli -  wg regulaminu OZPN do ligi niższej - terenowej spadają dwie ostatnie drużyny. Drużynę tą stać na o wiele lesze wyniki - aktualnie potrafiącą walczyć jak równy z równym z drużynami z czołówki tabeli. Trenerem od sierpnia 2016 r.  tej drużyny jest Pan Artur Nakielski.

Młodziki LKS w lidze okręgowej OZPN Jelenia Góra zagrali 13 meczów, zajmując w tabeli 10 miejsce w lidze na 14 drużyn. Miejsce w tabeli nie odzwierciedla prawdziwego potencjału tej drużyny. Zajęte miejsce w lidze młodzików nie skutkuje spadkiem do ligi niższej, zgodnie z regulaminem OZPN Jelenia Góra w przypadku spadku do ligi niższej drużyny trampkarzy LKS, do tej samej ligi spadają automatycznie młodziki LKS bez względu na zajęte miejsce. Trenerem od sierpnia 2016 r.  tej drużyny jest Pan Artur Nakielski.

W turniejach występowały także drużyny Żaków (rocznik 2008 i młodsi)  i Orlików (rocznik 2006/2007) LKS. Trenerem tych grup od września 2016 r. jest Pan Dawid Pukszta. Z uwagi na brak danych szczegółowych z rozegranych turniejów - brak jest możliwości oceny efektywności tych zespołów.  Życzymy powodzenia trenerowi w budowaniu nowych zespołów i życzymy wygrywania turniejów.

Zapraszam sympatyków klubu LKS Czarni do dyskusji na temat rozwoju piłki nożnej w naszym klubie, do oceny sezonu 2016/2017 oraz do przeglądania galerii zdjęć na naszej stronie internetowej pod linkiem:http://lksczarnilwowek.futbolowo.pl/gallery

A na koniec jeden z wniosków wynikających z analizy tabeli statystycznej rundy jesiennej  sezonu 2016/2017 -  wszystkie nasze drużyny tracą za dużo bramek - może należałoby powrócić do specjalistycznych treningów bramkarskich w rundzie wiosennej - celem poprawy skuteczności obrony przez bramkarzy.

W poprzednim sezonie 2015/2016 z inicjatywy trenera Tomasza Zdanowicza organizowane były raz w tygodniu treningi dla wszystkich bramkarzy Czarnych, treningi te prowadził były bramkarz Czarnych - Pan Rafał Golba - może Zarząd LKS dostrzeże ten wniosek i znajdzie środki finansowe na zorganizowanie takich treningów.

Marek Zatorski