1970-1979

Lata 1970/1979

W latach 1970-1979 Klub nosił nazwę – (MLKS) Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy „Czarni”.

Z inicjatywy Powiatowej Rady Narodowej rozpoczęto starania o budowę nowego stadionu w mieście wraz z zapleczem na ulicy Kościuszki. Ze środków GKKFiT oraz Totalizatora Sportowego pod nadzorem byłego Przewodniczącego PKKFiT Pana Stanisława Wesołowskiego został zbudowany stadion. W dniu 22 lipca 1974 roku nastąpiło uroczyste otwarcie stadionu. Nadano mu nazwę „XXX-lecia PRL”. Odbył się wtedy mecz towarzyski pomiędzy „Włókniarzem” Mirsk i drużyną z NRD.

W latach 70-tych nasza drużyna nadal występuje w Klasie ”B” z drużynami: Podgórzyn, Orzeł Mysłakowice, Śnieżka Karpacz, TKS Gryf Gryfów Śląski, Włókniarz Mirsk, Pogoń Wleń, Piechowice.

W tym czasie pojawili się nowi zawodnicy: Bolesław Bułkowski – bramkarz, Edward Zalewski, Stanisław Dudek, Kazimierz Szawłowski, Tadeusz Zagórski, Jan Kołt, Zygmunt Wojciechowski, Zygmunt Kowalczyk, Ryszard Kowalski, Władysław Mikulski, Roman Chrobot, Franciszek Pfeifer.

W roku 1971 w sezonie letnim odbył się obóz szkoleniowy letni w Trzebiatowie.

1971 rok

W 1971 roku juniorzy rozgrywali mecze w lidze okręgowej i awansowali do Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Zawodnicy z tego okresu to: Ryszard Młyńczyk, Jerzy Jurczak, Michał Ambroziewicz, Zbigniew Ambroziewicz, Leszek Jankowiak, Marek Jobda, Andrzej Woźniakowski, Zbigniew Drużga, Zbigniew Hubski, Leon Drzewiecki – trener.

Do drużyny dołączyli nowi zawodnicy: Jerzy Żoga, Wiesław Witkowski, Mirosław Witkowski, Szczepan Bartuzel, Edward Twardochleb, Mirosław Dancewicz, Józef Bazar.

1973 rok

W sezonie 1973/1974  w terenowej klasie juniorów były drużyny: Pogoń Wleń, LKS Miłków, Czarni Lwówek, Chemik Jelenia Góra, Orzeł Mysłakowice, Lechia Piechowice, Orzeł Wojcieszów, Gryf Gryfów Śl., Stal Kowary, Włókniarz Mirsk

1975 rok

Wiosna 1975 - juniorzy Czarnych występują w lidze międzypowiatowej. Brak końcowej tabeli, ale na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek juniorzy Czarnych zajmowali trzecie miejsce w tabeli 1/Gryf,2/Orzeł,3/Czarni Lwówek,4/ MZKS JG, 5/LKS Miłków,6/ Lechia Piechowice,7/Orzeł Mysłakowice 8/Chojnik Cieplice

W 1977 roku drużyna seniorów awansowała do Klasy „W” – Wojewódzkiej (odpowiednik dzisiejszej trzeciej ligi). Skład tej drużyny: Waldemar Janz – trener, Michał Ambrożewicz, Ryszard Młyńczyk, Jerzy Jurczak, Andrzej Świderski, Jarosław Stankiewicz, Roman Hanasz, Ryszard Kowalski, Jan Chlebowicz, Michał Chabiniak, Jerzy Pałaszewski, Waldemar Czarnecki – bramkarz, Zbigniew Kufel, Szczepan Bartuzel, Jan Szpakowski, Zygmunt Kowalczyk, Winicjusz Bartuzel.

Ponadto w skład Zarządu Klubu wchodzili: Czesław Piekarowicz – Prezes, Henryk Sikora – V-ce Prezes, Bolesław Bułkowski – trener juniorów, Jan Muzyczak – kierownik drużyny, Andrzej Szymonajtis – lekarz klubowy.

1977 rok

W sezonie 1977-1978 seniorzy Czarnych występują w Klasie „W” wśród drużyn: Chojnik Cieplice, Olimpia Kowary, Gryf Gryfów Śl., Łużyce Lubań Śl., Orzeł Wojcieszów, Orzeł Lubawka, Włókniarz Mirsk, Granica Bogatynia, Nysa Zgorzelec, Włókniarz Leśna, Olimpia Kamienna Góra, BKS Bolesławiec, Lechia 1B Piechowice.

Trenerem drużyny jest Bolesław Bułkowski. Skład drużyny seniorów nie uległ zmianie w porównaniu do poprzedniego sezonu.

W 1978 roku seniorzy uczestniczyli w obozie letnim szkoleniowym w Mielnie.

Jesień 1978. W dalszym ciągu Czarni w okręgówce w towarzystwie Orła Lubawka, Karkonoszy Ib, Hutnika Pieńsk,Olimpii Kamienna góra, Orła Wojcieszów, BKS Bolesławiec, Gryfa Gryfice Śl., Lechii IB Piechowice, Olimpii Kowary, Nysy Zgorzelec, Łużyc Lubań, Włókniarza Mirsk i Granicy Bogatynia

W sezonie 1979-1980 seniorzy nadal występowali w Klasie „W”. Skład grupy: Czarni Lwówek Śl., Chojnik Cieplice, Olimpia Kowary, Gryf Gryfów Śl., Łużyce Lubań Śl., Orzeł Wojcieszów, Orzeł Lubawka, Włókniarz Mirsk, Granica Bogatynia, Włókniarz Leśna, Olimpia Kamienna Góra, BKS Bolesławiec, Lechia 1B Piechowice, Olsza Olszyna Lub., Karkonosze Jelenia Góra.

Trenerem drużyny był Waldemar Janz. Oto skład zawodników z tego okresu: Józef Bazar – bramkarz, Jarosław Stankiewicz, Edward Twardochleb, Zbigniew Kufel, Ryszard Młyńczyk, Jerzy Żoga, Mirosław Witkowski, Wiesław Witkowski, Lesław Kozioł, Jan Chlebowicz, Szczepan Bartuzel, Zbigniew Gaweł, Jan Burdukiewicz, Andrzej Markowski, Kazimierz Śledziński, Edward Chruścicki, Mariusz Budzyński, Mirosław Dancewicz – bramkarz, Wiesław Jakuszko.