Młodziki Czarnych Lwówek Śląski znowu na pudle!

Młodziki Czarnych Lwówek Śląski znowu na pudle

Źródło – lwówecki.info

W dniu 25 lutego 2018 roku drużyna młodzików Czarnych Lwówek Śląski wzięła udział w kolejnych rozgrywkach piłki halowej. Tym razem Nasza drużyna została tym razem zaproszona do Złotoryi na turniej halowy, który odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Złotoryja - VII Turniej Dzieci i Młodzieży w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Złotoryja

W turnieju wzięło udział 7 drużyn w tym dwie reprezentowane przez gospodarza tj.:

Górnik Złotoryja I
Górnik Złotoryja II
Wilkowianka Wilków
JTS Jawor
Karkonosze Jelenia Góra
LKS Czarni Lwówek Śląski
GKS Raciborowice

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, gdzie czas trwania jednego spotkania wynosił 8 minut i każda drużyna rozgrywała po sześć meczy. Zgodnie z regulaminem rozgrywek liczba zawodników biorących udział w meczu dla jednej drużyny wyniosła 4+1 w polu.

W dniu 25.02.2018 drużynę młodzika CZARNYCH LWÓWEK ŚLASKI reprezentowali:

- Kacper Borowski
- Marcel Kaczmarczyk
- Dominik Karp
- Błażej Łoza
- Jakub Michalak
- Bartosz Polarczyk
- Bartosz Zatorski
pod wodzą trenera Artura Nakielskiego

Drużyna Nasza podeszła do zawodów z dużym zaangażowaniem pokonując po drodze pięć drużyn, ulegając jedynie drużynie Karkonoszy Jelenia Góra wynikiem 1:0. Jak się okazało był to mecz na miarę pierwszego miejsca, ponieważ naszym chłopcom w końcowej kwalifikacji zabrakło jednego punktu do wyprzedzenia drużyny Karkonoszy. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż bramka stracona z Karkonoszami była jedyną straconą bramką przez nasza drużynę w całym turnieju.

Ostatecznie Czarni Lwówek Śląski zajęli II miejsce odbierając osobiście puchar z rąk Burmistrza Miasta Złotoryja, który dodatkowo ufundował nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych drużyn. Dzięki dobremu miejscu i wsparciu Burmistrza Złotoryi drużyna Nasza zdobyła nagrodę w postaci torby na piłki renomowanej firmy.

Tak jak w przypadku większości zawodów i tym razem zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy w tym najlepszy strzelec, najlepszy zawodnik oraz najlepszy bramkarz turnieju, którym to okazał się zawodnik naszej drużyny - Błażej Łoza, wyróżniony statuetką oraz nagrodą rzeczową. Bramkarz nasz (grający, na co dzień w polu) z uwagi na absencje innego zawodnika został powołany przez trenera w trybie awaryjnym, gdzie na jego sukces zapracowała cała drużyna.
Miło jest patrzeć jak nasi zawodnicy pod wodzą obecnego trenera Artura Nakielskiego odnoszą kolejne sukcesy.

Autor: WB, Czarni Lwówek Śl.

Foto: Marek Zatorski

A na koniec artykułu pozwolę sobie dorzucić tabelę z wynikami meczów z tego turnieju.

Lp.

Nazwa drużyny

PUNKTY

BRAMKI

MIEJSCE

GÓRNIK ZŁOTORYJA I

GKS RACIBOROWICE

KARKONOSZE JELENIA GÓRA

CZARNI LWÓWEK ŚL.

GÓRNIK ZŁOTORYJA II

JTS JAWOR

WILKOWIANKA WILKÓW

PS.

Byłem na tym turnieju, widziałem jak nasza drużyna młodzików z meczu na mecz zaczyna grać coraz lepiej. W grze naszej drużyny widać było zespołowość i realizowanie założeń trenera niemal w 100%.

Przełomowy mecz był z gospodarzami z Górnikiem Złotoryja I, nasi młodzicy zostali bardzo dobrze przygotowani taktycznie do tego meczu przez trenera Artura Nakielskiego. Wobec przeważających fizycznie i wzrostowo Górników nasi młodzicy od początku do końca meczu zastosowali pressing wobec zawodników gospodarzy. Nie pozwolili na swobodne rozgrywanie piłki przez gospodarzy, od podań został całkowicie odłączony napastnik Górników, który notabene został królem strzelców turnieju – ale w meczu z nami nie miał ani jednej okazji bramkowej. Efektem było zdobycie przez nasza drużynę dwóch bramek i przejęcie kontroli nad przebiegiem meczu. Na zakończenie meczu bramkę na 3-0 dla Czarnych z przewrotki strzelił mój syn Bartosz Zatorski – reakcja wszystkich kibiców była zdumiewająca – wszyscy wstali z miejsc bijąc brawo.

Jak stwierdził trener Artur Nakielski była to najładniejsza bramka turnieju, taka wisienka na torcie w tym meczu i turnieju.

San kiedyś grałem w piłkę nożną w LKS Czarni Lwówek Śl. i zdaję sobie sprawę z trudności strzelenia gola z przewrotki i to na hali – ja w taki sposób bramki nie zdobyłem.

Pozostałe bramki strzelone przez naszą drużynę były cenne i ważne dla przebiegu turnieju.

Liczę na dalsze sukcesy naszych młodzików i pozostałych drużyn LKS Czarnych Lwówek Śl.

Marek Zatorski

Powiązana galeria: