Podsumowanie sezonu 2015/2016!

Sezon 2015/2016 zakończył się z dniem 11 czerwca 2016 r. Nadszedł czas na podsumowanie sezonu drużyn LKS Czarni Lwówek Śl., a czy był to sezon udany czy też nie - można się dowiedzieć z niniejszego artykułu.

Seniorzy LKS w lidze okręgowej zagrali w 30 meczach, uzyskali 37 punktów, zajęli 10 miejsce w lidze na 16 zespołów. Do lidera Piasta Wykroty nasza drużyna traci 33 punkty. Daje to bezpieczne miejsce w lidze okręgowej niezagrożone spadkiem do ligi niższej. Wydaje się, że stać tę drużynę na lepszą grę i na wyższą pozycję w lidze. Trenerem tej drużyny jest Pan Jan Wrona.

Juniorzy młodsi LKS w lidze okręgowej zagrali w 23 meczach zdobywając 37 punktów zajmując w lidze 6 miejsce na 13 drużyn, do lidera KKS Jelenia Góra tracąc 21 punktów. Daje to bezpieczne miejsce w środku tabeli ligowej z tendencją wzrostową w kierunku czołówki ligi. Aby nie zaprzepaścić dobrej pracy trenera Artura Nakielskiego Zarząd Klubu LKS powinien zgłosić do rozgrywek na kolejny sezon drużynę juniorów starszych LKS (której nie było w sezonie 2015/2016), aby kadrę seniorów LKS nie wzmacniać bezpośrednio drużyną juniorów młodszych LKS, a z kadry juniorów starszych stworzyć naturalna rezerwę dla drużyny seniorów - co zapobiegnie ewentualnemu osłabieniu składu drużyny juniorów młodszych.

Trampkarze LKS w lidze okręgowej zagrali w 14 meczach zdobywając 20 punktów zajmując w lidze 10 miejsce na 15 drużyn tracąc do lidera Nysy Zgorzelec 12 punktów. Rozgrywki w tej lidze stały na bardzo wyrównanym poziomie. Trampkarze zajęli bezpieczne miejsce niezagrożone spadkiem do niższej ligi z tendencją wzrostową w kierunku najmniej środka tabeli. Drużynę tą stać na o wiele lesze wyniki - aktualnie potrafiącą walczyć jak równy z równym z drużynami z czołówki tabeli.

Młodziki LKS w lidze okręgowej zagrali 15 meczów nie wygrywając żadnego z meczów, zajmując w tabeli ostatnie miejsce w lidze na 16 drużyn. Miejsce w tabeli nie odzwierciedla prawdziwego potencjału tej drużyny. Podkreślić należy,że w tej kategorii wiekowej powinni grać zawodnicy rocznik 2003/2004, a faktycznie grają zawodnicy z kategorii młodszej Orlików rocznik 2005/2006 - co napawa optymizmem na kolejny sezon, gdzie zawodnicy starszych roczników przejdą do drużyn trampkarzy. Zajęte miejsce w lidze młodzików nie skutkuje spadkiem do ligi niższej, zgodnie z regulaminem OZPN Jelenia Góra w przypadku spadku do ligi niższej drużyny trampkarzy LKS, do tej samej ligi spadają automatycznie młodziki LKS bez względu na zajęte miejsce. W turniejach piłkarskich młodziki LKS zajmowali 4 miejsca na 6/7 drużyn, potrafiąc ambitnie walczyć jak równy z równym z triumfatorami turniejów.

W turniejach występowała także drużyna Żaków LKS rocznik 2007/2008 - zajmując 3 i 4 miejsce na 6 drużyn. Drużyna ta stanowi naturalne zaplecze dla drużyny młodzików LKS, co rokuje pozytywnie na kolejny sezon.

Praca z najmłodszymi drużynami LKS (żaków, orlików, młodzików i trampkarzy) trenera Tomasza Zdanowicza stopniowo daje coraz lepsze efekty - a kontynuowana w kolejnym sezonie 2016/2017 daje pozytywne spojrzenie w przyszłość.

Zapraszam sympatyków klubu LKS Czarni do dyskusji na temat rozwoju piłki nożnej w naszym klubie, do oceny sezonu 2015/2016 oraz do przeglądania galerii zdjęć na naszej stronie internetowej pod linkiem: http://lksczarnilwowek.futbolowo.pl/gallery