Sukces młodzików LKS na turnieju w Pieńsku!

Sukces LKS Czarni Lwówek Śląski -http://lwowecki.info/pl/5910/57/c/sukces-lks-czarni-lwowek-slaski.html

Mini_czarni-lwowek-piensk-2017
W sobotę 09.12.2017 roku drużyna młodzika LKS "Czarni" wzięła udział w turnieju halowym piłki nożnej, który odbył się w miejscowości Pieńsk, gdzie zajęliśmy I i IV miejsce.

W turnieju wzięło udział łącznie 10 drużyn, do którego to została zaproszona również drużyna spoza granic naszego kraju, a konkretnie z Czech o oryginalnej nazwie ARSENAL Česká Lípa 05.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00 do którego trener LKS Czarnych Lwówek Śląski desygnował dwie drużyny LKS Czarni I i LKS Czarni II. Pierwsza część turnieju odbyła się w fazie grupowej, gdzie obie nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca wygrywając sześć meczy i dwa remisując, przechodząc dalej do gry o fazę półfinałową. Na tym etapie drużynie LKS II zabrakło trochę szczęścia przegrywając mecz półfinałowy z zespołem Arsenalu Česká Lípa 05 wynikiem (0:1)

W drugim półfinale LKS I spotkał się z drużyną PIAST ZAWIDÓW, który to mecz ostatecznie został rozstrzygnięty rzutami karnymi, gdzie bohaterem okazał się bramkarz LKS I Maciej Horbanowicz broniąc dwa rzuty karne. Mecz o trzecie miejsce LKS Czarni II z Piastem Zawidów, również musiały rozstrzygnąć rzuty karne, gdzie dopiero szósta kolejka wyłoniła zwycięzce.
Mecz finałowy tego turnieju odbył się pomiędzy drużyną z naszego miasta, a drużyną z Czech LKS Czarni I kontra Arsenal Česká Lípa 05 , który zakończył się wynikiem 2:1 dla Lwówka Śląskiego.

Cały turniej stał na wysokim poziome zarówno piłkarskim i organizacyjnym, gdzie nasza drużyna LKS Czarni I ostatecznie straciła tylko jedną bramkę. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Michalak, a najlepszym bramkarzem Maciej Horbanowicz- obaj z LKS Czarni, co może jedynie świadczyć, iż obecny trener młodzika LKS Czarnych Lwówek Ślaski Artur Nakielski tworzy drużynę, która ma potencjał i zaczyna odnosić sukcesy również na arenie "międzynarodowej". Pamiętajmy jednak, że do sukcesów indywidualnych potrzebne jest zaangażowanie całej drużyny, bo piłka nożna to gra zespołowa.

Kończąc ten artykuł należy również podkreślić, iż wyjazd naszej drużyny możliwy był dzięki zaangażowaniu grupy rodziców i trenera za co należą się podziękowania. W tym miejscu warto się chyba zastanowić nad zaangażowaniem w rozwój naszego klubu, a tym samym Naszych dzieci, które jak się okazuje potrafią i chcą grać w tak wspaniałą dyscyplinę sportu jaką jest piłka nożna.

Może teraz czas na Lwówek Śląski, aby zorganizować coś takiego i pokazać, że my tez możemy i potrafimy?

Składy w jakich wystąpiły nasze drużyny:

LKS CZARNI I

MACIEJ HORBANOWICZ, KACPER BOROWSKI, JAKUB MICHALAK, MARCEL KACZMARCZYK, DOMINIK DOMAŃSKI, AREK JANISZYN, ADRIAN POKOMEJKO, KAROL CICHOŃCZYK.

LKS CZARNI II

BARTOSZ POLARCZYK, HUBERT KOCOT, DOMINIK KARP, ALAN ZABIEGA, KAROLINA JANISZYN, IGOR NESTEROWICZ, BŁAŻEJ ŁOZA, VINCENZO BERNARDO, KACPER ZIELIŃSKI.
Żródło: lwówecki.info
Powiązana galeria: